tekstura jako element tła

Zabawa teksturami jest jedną z bardziej wciągających, głównie dlatego, że uruchamia naszą wyobraźnię, wyzwala kreatywność. W tym tutorialu pokażę, że nie zawsze jest to zabawa prosta, ale na pewno zawsze przyjemna:) Ten  tutorial jest jedynie poglądowym przykładem edycji wybranych zdjęć. Inne zdjęcia mogą wymuszać inne wybory efektów, kształtów pędzli, krycia, kolorów etc.. Efekt końcowy:

1.Otwieram pierwsze zdjęcie Plik -> Otwórz.:

1.Otwieram drugie zdjęcie Plik -> Otwórz jako warstwy (element textury) : 


3. Do górnej warstwy dodaję Maskę warstwy białą (bez przezroczystości), wybieram Tryb mieszania warstw Wydobycie ziarna, krycie  ok. 70, pędzlem o rozmytych krawędziach w kolorze czarnym odkrywam biedronkę, następnie pędzlem w kolorze białym koryguję ewentualne niedociągnięcia. Powtarzam naprzemiennie, aż efekt zadowoli mnie:

4. Dodaję nową warstwę w następujący sposób - klikam na warstwę z maską w oknie warstw,  PPM (Prawy Przycisk Myszki) i wybieram Nowa z widoku (obok nowej warstwy widnieje Widoczny). Duplikuję tę warstwę.  

Zduplikowaną warstwę edytuję Filtry -> Zniekształcenie -> Falowanie. Po wybraniu opcji/parametrów jak na poniższym screenie, klikam Ok:

Do warstwy edytowanej dodaję Maskę warstwy czarną (z pełną przezroczystością) czyli w oknie widoku widać warstwę spod spodu czyli  tę, która nie jest edytowana. Białym pędzlem okrągłym o rozmytych krawędziach wybiórczo zakrywam elementy tej warstwy, a w tych miejscach wydobywam obszary po edycji - faliste linie. Do warstwy dodaję nową warstwę - Nowa z widoku (Widoczny #1), wybieram pędzel "poszarpany" w kolorze czarnym, krycie ok. 10, rozmiar i inne opcje na screenie i punktowo klikam w obszary obrazu .
5. Kopiuję warstwę i ją edytuję. Wybieram gradiend i opcie dla niego jak na screenie poniżej:


6. Przyciemniam selektywnie obszary przy pomocy wybranego narzędzia i jego opcji pokazanych na poniższym screenie:

7. Przy pomocy modyfikacji krzywych pokazanej na wykresie na poniższym screenie, uzyskuję efekt jakby mgły. 


Pokaż komentarze: lub

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Facebook Page

zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

O mnie

Moje zdjęcie

Moje ALBUMY
Kolekcja z albumami
oraz stare profile 
Iva Pas Mono Albumy
Iva Pas Albumy

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *