modyfikacja krzywych kolorów

GIMP-> Kolory-> Krzywe...
Krzywe kolorów są ważnym elementem retuszu.  Zwłaszcza wtedy, gdy kolorystycznie zdjęcia są nijakie - blade, za ciemne, za bardzo kontrastowe, albo, gdy do retuszu podchodzimy bardziej kreatywnie.  Krzywe kolorów są dostępne niemal w każdym programie graficznym. 
Każdy ruch krzywymi wpływa na zmiany na zdjęciu, co pokazałam na poniższych przykładowych screenach. Zachęcam do próbowania, bo efekty są często bardzo pozytywnie zaskakujące.
Do modyfikacji krzywych kolorów mamy do dyspozycji kanały czerwony, zielony, niebieski i wartość oraz kanał alfa (jeśli w obrazie jest aktywny). Efekt modyfikacji krzywych koloru można dodać (+) do GIMPa i mieć go zawsze pod ręką. Można ten efekt wyeksportować (trójkącik) do katalogu na dysku, by np. zaimportować go w przyszości do programu albo komuś przesłać, by ten mógł skorzystać z efektu naszej pracy po zaimportowaniu pliku z modyfikowanymi krzywymi do swojego programu. Zmiany krzywych w każdym momencie można przywrócić dla jednego kanału (Przywróć kanał) albo jednocześnie dla wszystkich (Przywróć).Histogram wskazuje na rozkład tonów w obrazie. Mówi o tym czy ekspozycja jest poprawna czy powinna być jaśniejszaczy ciemniejsza. Histogram jest bardzo ważny dlatego poświęce mu oddzielny wpis. Pokaż komentarze: lub

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Facebook Page

zBLOGowani.pl

Obserwatorzy

O mnie

Moje zdjęcie

Moje ALBUMY
Kolekcja z albumami
oraz stare profile 
Iva Pas Mono Albumy
Iva Pas Albumy

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *